Www.mesohu.net


 
BallinaHomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 * Alban Skënderaj *

Go down 
AuthorMessage
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

* Alban Skënderaj * Empty
PostSubject: * Alban Skënderaj *   * Alban Skënderaj * Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 4:34 pm

Ata Sy :

Dje i humbur i zhytur ne kerkim
sot ndihem me i lumtur plot me frymezim
po kur nata bie un prap kerkoj
ate ze te embel qe zemren t'ma sheroj
po kur fati ste njeh jo nuk te troket ne der
keshtu e ka kjo jet pak te jep e pak te merr
po kur nata bije un prap kerkoj
dy sy qe edhe naten un mund ti dalloj...
ata sy jane ne cdo vend ne cdo hap
ne cdo hapsir e ne cdo kend
ata sy qe i kan dhen dites djell nates hen.
.po ket nat bije shi
bije lot bije pendim mbi syt e mi
ata sy qe te kan dhen dashuri te pathen...
koha ben punen e saj i ben njerzit me te fort
dhe un dua qe mendjen ta ndaj
te trokas ne tjeter port
po kur nata bije un prap kerkoj
ate arom te embel qe nga shtrati te me zgjoj
me sdua te pres si nje skllav ne liri
dua ti jap vetes shpres ta kapercej kete histori
po kur nata bije un prap kerkoj
dy sy plot me drit qe dhe naten s`perendojn..
ata sy jane ne cdo vend ne cdo hap
ne cdo hapsir e ne cdo kend
ata sy qe i kan dhen dites djell nates hen.
.po ket nat bije shi
bije lot bije pendim mbi syt e mi
ata sy qe te kan dhen dashuri te pathen...
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

* Alban Skënderaj * Empty
PostSubject: Re: * Alban Skënderaj *   * Alban Skënderaj * Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 4:35 pm

Diçka :

Diçka qe me ngacmon
Diçka qe me pushton
Diçka qe nuk arrij
Diçka qe vjen nga ti
Diçka qe fort kerkoj
Diçka qe enderoj
Diçka qe e ke ti
Diçka qe nuk arrij

Diçka me ka verbuar
Nuk isha i mesuar
Me ben te fluturoj
Vetem kaq kuptoj

Qe atehere une kohen
Nuk e kam ndjere
Zerin tend degjoj dhe boten e harroj

Gjerat nuk kane me vlere
Kur zerin tend degjoj
Dhe une si perhere boten e harroj

Dhe une si perhere
Kur zerin tend degjoj
Gjerat nuk kane me vlere dhe boten e harroj

Diçka qe me ngacmon
Diçka qe me pushton
Diçka qe nuk arrij
Diçka qe vjen nga ti
Diçka qe fort kerkoj
Diçka qe enderoj
Diçka qe e ke ti
Diçka qe nuk arrij

Diçka me ka verbuar
Nuk isha i mesuar
Me ben te fluturoj
Vetem kaq kuptoj

Qe at here un kohen
nuk e kam ndier
zerin ten degjoj
dhe boten e harroj

Gjerat nuk kane me vlere
Kur zerin tend degjoj
Dhe une si perhere boten e harroj

Dhe une si perhere
Kur zerin tend degjoj
Gjerat nuk kane me vlere dhe boten e harroj
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

* Alban Skënderaj * Empty
PostSubject: Re: * Alban Skënderaj *   * Alban Skënderaj * Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 4:35 pm

Do jemi ne :


Eren mos e ndal te lutem mos e ndalo le te fsheh stuhin mbi qiellin tone
Diellin mos e ndal te lutem mos e ndalo le te sjell fuqin mbi token tone
ti mos e ndaj nje cop nga shpirti jon nese gjejm diqka qe na bashkon nese lart dikush po na shiqon nese syt perpara do veshtrojn do jemi nne do jemi ne do jemmi neee do jemi nne
Vrapin mos e ndal te lutem mos e ndalo le te qoj atje ku enderron
ti mos e ndaj nje cop nga shpirti jon dhe nese gjejm diqqka qe na bashkon nese lart dikush po na shiqon nese syt perpara do te veshtrojn do jemi ne do jemi ne dojemi ne do jemi nee do jemi nne
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

* Alban Skënderaj * Empty
PostSubject: Re: * Alban Skënderaj *   * Alban Skënderaj * Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 4:36 pm

E verteta ime :

Une, nuk pranoj me meshirime
Kur, me qellojne,me fjalet gur
Prejardhjen time e lendojne

Une, per çudi te perkulem jo nuk di
E vete pa shume fjale
E kam ndertuar nje te vertet

Dhe jo, jo, udhen jo
Nuk do te ma nderpresin dot
Eheeeeej...

Por per nje gje te jene te bindur
Se me emishe jo nuk kam lindur
Fjalet jane thjesht e disa çaste
Une te bind pa fjale por fakte
Eheeeeej...

Por per nje gje te jene te bindur
Se me emishe jo nuk kam lindur
Fjalet jane thjesht e disa çaste
Une te bind pa fjale por fakte

Por per nje gje te jene te bindur
Se me emishe jo nuk kam lindur
Fjalet jane thjesht e disa çaste
Une te bind pa fjale por fakte

Gjithmone me koen larte

Une, nuk erkoje me ngushellime
Kur, me qellojne, me fjalet gur
Prejardhjen time e lendojne

Une, per çudi te ndalohem jo nuk di
E veta po shume fjale e kam ndertuar nje te vertet
Dhe jo jo, as dje as sot as neser s'me rrezojne dot
Uuuuuu...

Por per nje gje te jene te bindur
Se me emishe jo nuk kam lindur
Fjalet jane thjesht e disa çaste
Une te bind pa fjale por fakte
Eeeeeej...

Por per nje gje te jene te bindur
Se me emishe jo nuk kam lindur
Fjalet jane thjesht e disa çaste
Une te bind pa fjale por fakte

Gjithome me koken larte
Gjithome me koken larte
Gjithome me koken larte
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

* Alban Skënderaj * Empty
PostSubject: Re: * Alban Skënderaj *   * Alban Skënderaj * Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 4:36 pm

E vështirë :

Nuk kerkoj asgje me shum nga ty
te jesh e imja a do te mundem te ta them ne sy se je e vetmja
Nuk kerkoj asgje me shum nga ty asgje me shum se kaq oo jjjo
Dhe qdo fjal qdo lajk do te jet e tepert qdo ndjenj per ty do jet e verber
Ref: Por prap me le ti ne kerkim me le te pres ne heshtje ne mershir te fatit tim dhe prap nuk ndihem dot i lir sa me shum me shmangesh aq me shum jam ne delir me pelqen se je e veshtir
sikur te me jepje veq nje shenj a nje buzqeshje sikur te me hapje me shum ndjenj e me pak heshtje sikur te me jepje veq nje shenj nuk do ngurroja jjo ooo jjjo
Dhe askush asnje sdo me ndalonte askush me shume nuk do te donte
Ref: por prap me le ti ne kerkim me le te pres ne heshtje ne meshir te fatit tim dhe prap nuk ndihem dot i lir sa me shum me shmangesh aq me shum jam ne delir
Por prapp me lotin ne kerkim me le te pres ne heshtje ne meshir te fatit tim me pelqen se je e veshtir .. 2X
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

* Alban Skënderaj * Empty
PostSubject: Re: * Alban Skënderaj *   * Alban Skënderaj * Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 4:36 pm

EkLips :


Ndoshta më nuk ia vlen
Të humbas në sytë e tu
Jo ti s'ke pse gënjen
I qartë shkrimi në blu
Se kur hëna diellin e fsheh
Veq rrezet i mbulon
Për nje çast freskia të deh
Por eklipsi shpejt mbaron

Ndoshta më nuk ia vlen
Të zgjohem me mendjen tek ti
Ose nisesh e vjen
Por unë fluturoj që të vijë

Sepse ndryshe s'do të kishte mbarim
Zjarr i fshehur në ujë
Më ndihmo engjëlli im
Zjarrin ta shpëtoj

Jo nuk dua ta pranoj
Fati të na ndaj,
Dua ta mbroj dashurinë e saj

(Chorus)
Do ta mbroj me sytë e Zotit
Si një perlë në pikë të lotit
Do ta mbroj
Të jetoj
Dashuri e saj.

Ndoshta më nuk ia vlen
Ndoshta më nuk ia vlen
të zgjohem me mendje tek ti
dua pranë të të kem
pa mallë pa largësi
Ndryshe s'do kishte mbarim
Zjarr i fshehur në ujë
Më ndihmo engjëlli im
Zjarrin ta shpetoj

Jo nuk dua ta pranoj
Fati te na ndaj
Dua ta mbroj dashurin e saj
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

* Alban Skënderaj * Empty
PostSubject: Re: * Alban Skënderaj *   * Alban Skënderaj * Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 4:37 pm

Hapësira e një ëndrre :

I mbytur ne mendime nke di perse mendoj
Perballe kam jeten time me pyet se cfare kerkoj
Ne cast nje kenge ulur ne buze po me qendron
Me troket mendiment mi zgjon o... a me kupton

Kerkoj nje ender nje hapesire
Ku te shperthej ndjenjen e lire
Ku te shperthej ndjenjen e lire

Se kjo jete eshte e kufizuar
Dhe pa endrra ,shpresa,kenge
Nuk mjaftojne dy duar ..
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

* Alban Skënderaj * Empty
PostSubject: Re: * Alban Skënderaj *   * Alban Skënderaj * Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 4:37 pm

Kur fjaLët mungojnë :


Ti ulur ne nje stole e vendosur shikon
Ti me dyshimet e tua qe vet i ndihmon
heshtja le te pushton dhe fjalet e mjera ste vin
ndoshta nje krenari te kot kerkon ti te ndrrosh me veshtrim
Pastaj embel me shfaqesh pa pritur
dhe me gjen te pa pergaditur
doren ma merr dhe fort ti ma shtrengon
me e forta ndjenj e arritur
Ti nuk gjen dot forcen tme shohesh ne sy
ndihem i vetmuar kur jemi te dy
Ti bukur e kupton me sdo jet si njeher
Ti rolin tend vazhdon por frika te merr
heshtja nis te braktis dhe lotet e mjera te vin
zemra trokitjen e nis tash me i vertet ky trishtim
Pastaj embel me shfaqesh papritur dhe me gjen te pa pergaditur fjalet e tua von po tingellojn ato fjal qe dikur i kam pritur fjalet e ndertojn nje lumturi ndihem i lenduar kur jemi te dy ti nuk gjen dot forcent me shohesh ne sy ndihem i lenduar kur jemi te dy ..
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

* Alban Skënderaj * Empty
PostSubject: Re: * Alban Skënderaj *   * Alban Skënderaj * Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 4:37 pm

Ky Ritëm :

E ndiej ky ritem m'eshte i shfrenuar
Dhe fort deshiren ma ka 'ri zgjuar
Hey me vete me merr dhe mua
Lart me shtyn ti perplas une duart
Qudi dhe lodhjen e kam harruar
Kercej mbi tinguj duke shkelmuar
Hey nuk ndiej me as frymen time
Krejt i dehur ne perqafime

E ndiej ky ritem esht i shfrenuar
Dhe fort deshiren ma ka rr zgjuar
Hey nuk ndiej me as frymen time
Krejt i dehur ne perqafime

CHORUS
Dhe per nat volumin e ngrer
Eja me mua
Nata esht veq per ne e tjeter nuk dua
Se neper nate gjej pakice
Ritmin e ndiej
Sot nuk dua t'ia di e vetem kerce

o oooo o oooo o oooo o ooooo
o oooo o oooo o oooo o ooooo

E ndiej ky ritem esht i shfrenuar
Dhe fort deshiren ma ka ri zgjuar
Hey me vete me merr dhe mua
Lart me shtyn ti perplas une duart
Qudi dhe lodhjen e kam harruar
Kercej mbi tinguj duke shkelmuar
Hey nuk ndjej me as frymen time
Krejt i dehur ne perqafime

CHORUS
Dhe per nat volumin e ngrer
Eja me mua
Nata esht veq per ne e tjeter nuk dua
Se neper nate gjej pakice
Ritmin e ndiej
Sot nuk dua t'ia di e vetem erce

o oooo o oooo o oooo o ooooo
o oooo o oooo o oooo o ooooo

CHORUS
Dhe per nat volumin e ngre
Eja me mua
Nata esht veq per ne e tjeter nuk dua
Se neper nate gjej pakice
Ritmin e ndiej
Sot nuk dua t'ia di e vetem erce

uuuu uuuu
o ooooo ooooo
uuuu uuuu
ooooo oh yeah yeah ..
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

* Alban Skënderaj * Empty
PostSubject: Re: * Alban Skënderaj *   * Alban Skënderaj * Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 4:38 pm

Larg dhe afër :


Shet e blen gjithmon me buzen ne gaz
si nje hije qe te ndjek nga pas
Qesh e qan gjithmon ti ne nje mase
Teater maskash pa nje imazh
I afte te ndihesh cdo personazh
Por jo I afte ta zgjosh veshtrimin larg

Larg larrrrg laaaaaarg laaaaaaaaaaaarrrrrggggggggg…
Ik shit atje ku shet perher houuuuuuu
Ik shite vleren e pavler
Bli varferi e bli gjithcka
Blije dhe fundin e hidhur qe shesin ne te houhouhouu

Hiqe masken e shikom ne sy
te verteten do ta gjesh aty
Larg me larg sa larg jemi te dyyy
Larg nga drita qe ty te verbon
Larg nga skena qe ty te deformon
Larg me larg e prap nuk te mjafton

Laaaaarg laaaaarg laaaaaaaarg laaaaaaaaaaaarg /….
Ik shit atje ku shet perher houuuuuuu
Ik shite vleren e pavler
Bli varferi eee bli gjithcka
Blije dhe fundin e hidhur qe shesin atoooo houhouhouu

Sa cudi … Kur Une NE Mendje Te Kam Ty Prane kur Une E Ti Sa Large
Laaaaarg laaaaarg laaaaaaaarg laaaaaaaaaaaarg /….
Ik shit atje ku shet perher houuuuuuu
Ik shite vleren e pavler
Bli varferi ti bli gjithcka
Blije dhe fundin bashke me te ahhahahahaa ..
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

* Alban Skënderaj * Empty
PostSubject: Re: * Alban Skënderaj *   * Alban Skënderaj * Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 4:38 pm

Let Me Die On You :

1 2 3...

A.S:
With one word, oh, with one smile
You petrified me just for a while,
with one you burn me inside
baby, how did you bring me to life!

Miriam Cani:
Like the sun after the storm,
You light up my heart
and made me feel warm
like the whispering between the leaves
you talk to my soul
with you trembling lips
huuu...

A.S:
eh-eh-eh-hey...ouhhhuu
I can't understand
mmm..., I am telling myself
that mabye I'm dreaming again

Miriam Cani:
uhhhuuu baby
just hold me tonight
huuuu

BASHK:
Let me die on you
is all I wanna a do
bring me back to the life

Ref.:
Let me die with you
let me fly with you
let me love you
and hold you
over and over again
yeah just over again
le te vdess me ty
te jetoj ne ty
le te digjemm ne flaket e zjarrit
qe ndezem te dy
huuuhu
qe ndezem te dy!

A.S:
with one flash from the depth of your eyes
your melting me softly, breaking the ice!

Miriam Cani:
like the rain you plassed over me
like the rays of the sun over the sea eeeeehh

BASHK:
ehhehjj...ouhhu
baby just hold me tonight
let me die on you
is all I wanna do
bring me back to the life

Ref.:
let me die with you
let me fly with you
let me love you
and hold you
over and over again
yeah just over again
le te vdes me ty
te jetoj ne ty
le te digjem ne flaket e zjarrit
qe ndezem te dy
huuhu
qe ndezem te dy
huuhuu qe ndezem te dy
let me die with you
let mee fly with you
let me love you
and hold you
over and over again
yeah just over again
let me die
with you
let me fly
with you!
yeah just over again ..
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

* Alban Skënderaj * Empty
PostSubject: Re: * Alban Skënderaj *   * Alban Skënderaj * Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 4:38 pm

MaLL Mërgimtar :


Te ndjej kaq prane dhe kur kilometrat vetem na largojn
E me su pam qe kur jeta merrej vetem si nje loje
Qfar mund te them un thinjat numeroj,thone se ti po behesh me e re qfare mund te them un nis e fantazoj a do tgjej diqka nga qfar lash dje

Ref: valle un a do ta dalloj valle do te jet ajo rrugic qe me mesoj te kendoj qe me mesoj te mos ndaloj

Me koken pas un mbeta shtegetar i rrugeve te pakthim skam gjjuhe te flas fjalet morren rrugen per mergim
Qfar mund te them un thinjat numeroj,thone se ti po behesh me e re qfare mund te them un nis e fantazoj a do tgjej diqka nga qfare lash dje

Ref:valle un a do ta dalloj valle do te je ajo rrugic qe me mesoj te kendoj qe me mesoj te mos ndaloj

Enderroj te jemi bashk e te gjej ty siq te lash koha le te ndalet veq nje qast e te takoja miqt e mi te tregonim histori te rikthehesha ne fmijeri

Ref: Po valle un a do ti dalloj valle do te jet ajo rrugic qe me mesoj te kendoj qe me mesoj te mos harroj

Vitet kalojn un para teje mbetem po ai koha ndryshon un para teje mbetem po ai rrudhat rendojn un para teje jam gjithmon aii fundi afron un para teje mbetem nje
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

* Alban Skënderaj * Empty
PostSubject: Re: * Alban Skënderaj *   * Alban Skënderaj * Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 4:39 pm

Melodin edhe ne nje gur un do tmund ta zbuloj do le vetem vetmin deri sa ajo do te tingelloj
Melodin edhe neper terr un do tmund ta shikoj e nuk do ket ironi deri sa ajo rrugen do ndriqoj rrugen do ndriqoj hhuhh...

Ref: jo nuk do ti ndaj syt e mi jo smund ti ndaj nga ti por un do ti mbaj atje kur drita shkrihet ne melodi me ty do tqesh me ty do tqaj zemren time mbeshtes tek ti me ty do tqesh me ty do tqaj asgje nuk mund te na ndaj

Melodin edhe ne nje fjal un do tmund ta shijoj qe te me ngroh shpirtin tim dhe magji e saj te mos perfundoj te mos perfundoj hhuhh....

Ref: JO nuk do ti ndaj syt e mi jo smund ti ndaj nga ti por un do ti mbaj atje kur drita shkrihet ne melodi me ty do tqesh em ty do tqaj zemren time mbeshtes tek ti me ty do tqesh em ty do tqaj asgje nuk mund te na ndaj 2x !
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

* Alban Skënderaj * Empty
PostSubject: Re: * Alban Skënderaj *   * Alban Skënderaj * Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 4:39 pm

My Oasiss :


When your finges caress slowly and shiver of my skin
When your look leads me astray one more time again
When your es light my body and make me feel I'll surrender
When I can risk to brave the sin for one night to remember

I am the desert you are my rain
My Oasis I find again
And like a child I fly away
In my spaces, in my places
Where the mind forgets the pain

And I forget the sadness
I wish the moment goes over eternity
When I am inside here
I feel lost in my fantasy
She has my happyness key
She's like a flower that never fades
And I will sprinkle her with my life
That she can remain like a breeze in the shade

Buza jote si petale trandafili
Puthjet e tua si dhimbje e embel ne çast lendimi
A s'me thua cila dore te pikturoj
Ndoshta zoti vetem per mua te krijoj
Aromen tende po shijoj
Fytyren floket ma lemojne
Dhe me shume nuk mund te kerkoj
Eshte si nje enderr dhe si ne enderr
Ky takim te mos mbaroj

And I forget the sadness
I wish the moment goes on over eternity
When I am inside here
I feel lost in my fantasy
Dhe une harroj te ardhmen
Te shkuaren me nuk e kujtoj
Dhe me mjafton qe te kam prane
Ne zemer fort une ta shtrengoj
She has my happyness key
She's like a flower that never fades
And I will sprinkle her with my life
That she can remain like a breeze in the shade ..
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
Sponsored content
* Alban Skënderaj * Empty
PostSubject: Re: * Alban Skënderaj *   * Alban Skënderaj * Icon_minitime

Back to top Go down
 
* Alban Skënderaj *
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Www.mesohu.net :: Muzika :: Tekste Kengesh-
Jump to: