Www.mesohu.net


 
BallinaHomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Ritmi i rrugës - Ushtar i rrugës...

Go down 
AuthorMessage
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Ritmi i rrugës - Ushtar i rrugës... Empty
PostSubject: Ritmi i rrugës - Ushtar i rrugës...   Ritmi i rrugës - Ushtar i rrugës... Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 4:32 pm

Ritmi i rrugës - Ushtar i rrugës...

--------------------------------------------------------------------------------

Ritmi i rrugës - Ushtar i rrugës...

Një fotografi e vjetër ishte shkas i këtij tregimi
që në këtë natë të qetë i hap rrugën një kujtimi
të një kohe kur çdo gjë kishte tjetër kuptim
ku në udhëkryq të madh qëndronte fati im.
Që në fëmirijë, në asfaltin e këtij qyteti
në koflikt me fëmijë tjerë, frika treti
me 10 vjet i mësuar për të goditur pa meshire
duke bërë hajni të vogla që më bënin të ndjehësha mirë.
Shoqëria e keqe që më rrëthonte dhe jeta nën okupim
ndjenja e lirë e adrenalinës së rritur më futën në krim
imitimi i filmave amerikan me gangster
edhe një fëmijë i lazdruar i prirur për sherr.
Oborret e huaja për molla dhe dardha ishin caku i par,
pastaj kioskat se ende kosiderohesm si fillestar
derisa u krijua përvoja që na lejonte më shumë
me urdhërat e shefave që gjithmonë na gjenin punë.
Shtëpi të huaja, dyqane, vetura të ndryshme çdo natë
dhe punë të tjera që i punuam për një kohë të gjatë
6 vite rroktar i huaj derisa krijova gardën time
Boss, ushtar i rrugës, kjo ishte ëndrra ime...

Rruga... lirine ma fali
jam ushtari i rrugës hapin se ndali, yeah... yeah...
ëndrrën vonë e kuptova...
të jesh ushtare i rrugës s'është si mendova...

Tani fitimi ishte i madh sepse ishim veç 4 shok
ky qytet ishte i yni, ecnim në qiell e jo në tokë
Teenager të shfrenuar pa dashuri në zemër
me vetura të shtrejnta, para dhe çdo natë një tjetër femër
Kjo ishte jeta ime, ndërsa shkolla një kamuflim
i qeshur përgjithmon por pa qetësi në shpirtin tim
sepse armiqt nuk flenin, në shënjestër të tyre ishim
problem permanent konkurencën e kishim
Luftën për teritore, për zanatin tonë të vjetër
edhe pse tani kishim filluar edhe ndonjë pun tjetër
biznismen të vërtet, me vetëm 18 vjet
por s'mund të jesh i qetë atëherë kur dhuna flet
Revole në çantë, në vend të librit kur shkoja në shkollë
paranoik, se jeta më qëndrone në një fije të holle
në anën tjetër, familja kishte hetuar në mua dyshime
nga misioni ne mision, pa vision për jetën time
I arestuar për herë të parë në Polici
isha kokë fort, fanatik, duke mbrojtur shokët e mi
përgjegjësin mbi mua për krimin që nuk e bëra
duke i duruar rrahjet pa pushim 2 ditë të tëra!

Rruga... lirine ma fali
jam ushtari i rrugës hapin se ndali, yeah... yeah...
ëndrrën vonë e kuptova...
të jesh ushtare i rrugës s'është si mendova...

Ushtari i rrugës, por tani çdo gjë ndryshe duket
kënaqësija që ndjeja kishte filuar të zhdukej
më i pjekur isha, me shumë dilema në kokën time
derisa erdhi koha për ndryshime në jetën time
Isha i lodhur kërkoja një perspektiv tjetër
një rrugdalje në dritë larg prej zanatit të vjetër,
i zhgënjyer dhe i penduar për historinë tonë
kuptova që kisha gabuar edhe pse ndoshta ishte vonë
Shokët e mi vazhduan edhe pse i luta te ndalojnë
2 prej tyre rinin tani në burgje e kalojnë
njëri në Francë ndërsa tjetri në Itali
të 3-tin qe 8 muaj e ka mbuluar dheu i Zi
I vrarë n'aksion nga forcat speciale Italiane
edhe një herë një zemër e djegur rrah në gjoksin e një Nane
tani skam përgjigje pse atë lojë e kishim filluar
ndoshta fajet i kishte shoqëria e degjeneruar
I penduar jam për çdo gjë të keqe që kam shkaktuar
po të kisha edhe një shansë çdo gjë do të kisha permiresuar
sepse tani në zemrën time nxen një diell nuk ka me borë
jam ushtar i rrugës por me mikrofon në dorë

Rruga... lirine ma fali
jam ushtari i rrugës hapin se ndali, yeah... yeah...
ëndrrën vonë e kuptova...
të jesh ushtare i rrugës s'është si mendova...
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
 
Ritmi i rrugës - Ushtar i rrugës...
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Www.mesohu.net :: Muzika :: Tekste Kengesh-
Jump to: