Www.mesohu.net


 
BallinaHomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Poezi të ndryshme

Go down 
AuthorMessage
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Poezi të ndryshme Empty
PostSubject: Poezi të ndryshme   Poezi të ndryshme Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 12:57 pm

DITET TONA
Shpirti im sa for te dua
sikur lulen ne pranvere
a te kujtohen ditet tona
kur se bashku ishim perhere
Fjale e bese mi ke dhene
Mori lule trendafili
kur kendoje ne ato male
Me ate ze porsi bilbili
Tash sa koh qe mje larguar
Te mbaj ne zemer pergjithmon
Tani mbeta i vetmuar
Malli yt po me pervlon!
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Poezi të ndryshme Empty
PostSubject: Re: Poezi të ndryshme   Poezi të ndryshme Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 9:07 pm

Kur te them shko
dua qe te rrish,
fjalen qe se them
dua ti ta dish,
kur te them hesht
dua te flasesh pa pushim,
kur ngurroj te te puth
dua nga ti ne buze nje kafshim!!!!!!!
Reply With Quote
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Poezi të ndryshme Empty
PostSubject: Re: Poezi të ndryshme   Poezi të ndryshme Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 9:07 pm

T? dua
T? dua m? don
nj? shtyll na pengon
dhe na ndan k?t jet
vetem varri i shkret.
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Poezi të ndryshme Empty
PostSubject: Re: Poezi të ndryshme   Poezi të ndryshme Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 9:07 pm

DY ZEM?RA
DY ZEM?RA JEMI
NJ? SHPIRT E KEMI
M? MIR T? VDES
SE PA TY T? MBES
DY ZEM?RA JEMI
NJ? SHPIRT E KEMI
ME JETU JETO
POR MOS M? HARRO.
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Poezi të ndryshme Empty
PostSubject: Re: Poezi të ndryshme   Poezi të ndryshme Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 9:07 pm

Kur zemra te mos rrahe
Kur goja te mos flase
Kur syri te mos shikoj
Atehere un ty zemra ime do te harroj.
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Poezi të ndryshme Empty
PostSubject: Re: Poezi të ndryshme   Poezi të ndryshme Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 9:08 pm

Nuk ka lule pa arome
Nuk ka njeri qe s'dashuron
Nuk ka suprize pa lumturi
Nuk ka jete pa dashuri.
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Poezi të ndryshme Empty
PostSubject: Re: Poezi të ndryshme   Poezi të ndryshme Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 9:08 pm

Ujin kur ta pish
Mos e turbullo
Dashurine qe kemi
Kurre mos e harro.
Reply With Quote
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Poezi të ndryshme Empty
PostSubject: Re: Poezi të ndryshme   Poezi të ndryshme Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 9:08 pm

Zhgenjim!
Te dua i thashe diellit ne mengjes
nje re ma mbuloi
Te dua i thashe lules ne lendine
nje ere e marre ma rrezoi
Te dua i thashe gurit mjekerrthinjur
U ngrit kokes me qelloi
Te dua i thashe zogut mbi dege
hapi krahet fluturoi
Te dua i thashe lumit sydallgezuar
u tha s'e di ku shkoi
Te dua i thashe dhelpres se qiellit
nje yll ziliqar s'ma leshoi
Te dua i thashe vajzes
Iku shpatit te endrres s'me degjoi
E thashe me vehte " C'zhgenjim"
Mbeta vec me lotin tim
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Poezi të ndryshme Empty
PostSubject: Re: Poezi të ndryshme   Poezi të ndryshme Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 9:09 pm

Zemra ime tulle.
Zemra jote llac.
Dashuria jone.
Pallat 15-te katsh
Reply With Quote
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Poezi të ndryshme Empty
PostSubject: Re: Poezi të ndryshme   Poezi të ndryshme Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 9:09 pm

Shpejtesia e jetes.
Nga shpejtesia e jetes ulem
qe kembet ti ferkoj,
ndezi dhe nje cigare aty te pushoj
por gaca e cigares ne kemb me ra.
Ahh!..........Kemba!.......
nuk mundem qe te ec.
ishte shpejtesia e jetes
qe me dogji aq keq.
Mbas pak koheve nga
shpejtesia e jetes rrugen perseri vazhdova ,
sa i gabuar qe isha dhe kurre nuk e kuptova.
Se ne jete nuk duhet shpejtesia,
se ajo mi dogji te dy kembet e mia!
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Poezi të ndryshme Empty
PostSubject: Re: Poezi të ndryshme   Poezi të ndryshme Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 9:10 pm

Dashuri, dashuri
Nuk thuhet kot
Fillon me puthje
Mbaron me lote!
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Poezi të ndryshme Empty
PostSubject: Re: Poezi të ndryshme   Poezi të ndryshme Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 9:10 pm

Dashni dashnia mi mori ment e mia
ne mes te notes me kapi policia
gjithe noten sme lan ven pa me gjujt
se me ndjenjat e tua gjoja kisha lujt
ti mi goc e shefit te inspektoriatit
me kan rraf me drrasat e dollapit
dashuria jote me shkaktoi dhimbje
gjel vinovil tia vej brinjve
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Poezi të ndryshme Empty
PostSubject: Re: Poezi të ndryshme   Poezi të ndryshme Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 9:11 pm

Dashni dashnia mi mori ment e mia
ne mes te notes me kapi policia
gjithe noten sme lan ven pa me gjujt
se me ndjenjat e tua gjoja kisha lujt
ti mi goc e shefit te inspektoriatit
me kan rraf me drrasat e dollapit
dashuria jote me shkaktoi dhimbje
gjel* vinovil tia vej brinjve
gjej
e kisha bo gabim ket llafin
nje mer koolo ne vent me erdhi ne e shkrujta
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Poezi të ndryshme Empty
PostSubject: Re: Poezi të ndryshme   Poezi të ndryshme Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 9:11 pm

"LARGESA"
Kur malli te te kete marre
Dhe une te mos jem me ty
Mbyll syte dhe me thirr
Se une do te vij aty...
Kur buzet te te jen thare
Dhe puthja te mungon
Hap dritaren dhe lutju henes
Se puthjen time ajo ta dergon...
Kur ti te ndiesh ne vetmi
Dhe zemra po te qan
Zhytu ne kujtime
Dhe mua do te me kesh prana...
Kur ti te me duash
Dhe prane te mos me kesh
Hap dritaren dhe fluturo
Se une dote jem mes resh...!!!
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Poezi të ndryshme Empty
PostSubject: Re: Poezi të ndryshme   Poezi të ndryshme Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 9:11 pm

"DO TE DOJA"
Dy sy te medhenj te kisha do te doja
Ne cdo vend ty te shikoja
Dy vesh te prehte gjithashtu do te doja
Ne cdo moment ty te degjoja
Por prap ta dish do t'me mungoje
Ne cdo sekonde qe s'do t'me shikoje
Ne cdo minute te jetes time
Ty do te t'kerkoja e dashura ime
E kur te dy te ishim prane
Do te doja qe cdo gje te pushonte
Asnje ne bote te mos punonte
Do te doja qe te gjithe t'me degjonin mua
Kur me zjarr do te te them :TE DUA
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Poezi të ndryshme Empty
PostSubject: Re: Poezi të ndryshme   Poezi të ndryshme Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 9:11 pm

sonte me pelqeka te rri zgjuar
sonte me pelqeka te therras ne emer
me pelqen ndoshta je duke enderruar
dhe nese ndodh keshtu
te dua o enderr
Reply With Quote
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Poezi të ndryshme Empty
PostSubject: Re: Poezi të ndryshme   Poezi të ndryshme Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 9:12 pm

dua ti prek buzet me buze
krahet si pende ti hedh rreth qafes
te mi plotesosh deshirat kurr sdo te luse
ti me ikjen tende do me vrasesh
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Poezi të ndryshme Empty
PostSubject: Re: Poezi të ndryshme   Poezi të ndryshme Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 9:12 pm

Ne gjume kur rashe
ne enderr te pashe
mu shfaqe si lule manushaqe
te puthsha ne sy e ne faqe.
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Poezi të ndryshme Empty
PostSubject: Re: Poezi të ndryshme   Poezi të ndryshme Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 9:12 pm

Nuk ka lule pa arome
Nuk ka njeri qe s'dashuron
Nuk ka suprize pa lumturi
Nuk ka jete pa dashuri.
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Poezi të ndryshme Empty
PostSubject: Re: Poezi të ndryshme   Poezi të ndryshme Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 9:12 pm

- ENDRRRA -
Nje enderr plot ngrohtesi dhe dashuri ,
nje enderr plot emocione dhe ndjenja ,
nje enderr plot vujatje dhe mendime ,
nje enderr ku mundem te them TE DUA ,
dhe shpresoj se nuk do te jet vetem ne enderr
Reply With Quote
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Poezi të ndryshme Empty
PostSubject: Re: Poezi të ndryshme   Poezi të ndryshme Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 9:12 pm

- DASHURIA -
Te Dua, pse me ike
Te Dua, pse s'me prite
Dashuria eshte si plage
dhe kur te sherohet prap te len dhimbje.
Dashuria eshte fjale e embel
ajo te behet pike ne zember
ate e kupton vetem ai qe ka ndjenje
se Zoti e ka lene shenje.
Dashuria eshte si shigjet me zjare
ajo te bene si te vrare
DashuriA eshte gje e vertete
ate e kupton po nese e perjeton vete.
______________________
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Poezi të ndryshme Empty
PostSubject: Re: Poezi të ndryshme   Poezi të ndryshme Icon_minitimeSat Dec 06, 2008 9:13 pm

- Bie ora -
Ora i bie koh?s
symbyllur nisem
ta prek qiellin k?ng?n
ora bie e bie
si nata pa mbarim
vall? po digjet bota
apo shpirti im.
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
Sponsored content
Poezi të ndryshme Empty
PostSubject: Re: Poezi të ndryshme   Poezi të ndryshme Icon_minitime

Back to top Go down
 
Poezi të ndryshme
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Www.mesohu.net :: Tema Te Ndryshme :: Poezi-
Jump to: