bool(false) Poezi humoristike

Www.mesohu.net


 
BallinaHomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Poezi humoristike

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Poezi humoristike Empty
PostSubject: Poezi humoristike   Poezi humoristike Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 12:48 pm

Une eci pas teje
ka kohe qe te ndjek
Gjurmet e mia te vogla
mbi gjurmet e tua te medha.
Se di ku shkon , pas teje vi.
Me nje loje te pafajshme si ne femijeri.
DO E KTHESH KOKEN
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Poezi humoristike Empty
PostSubject: Re: Poezi humoristike   Poezi humoristike Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 12:49 pm

ME FORCE DO TE HYJ NE SHTRATIN TEND,
DO TE BEJ TE BERTASESH, TE ULERASESH,
TE NDJESH LODHJE. MOS U TREMB, JAM....
GRIPI......
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Poezi humoristike Empty
PostSubject: Re: Poezi humoristike   Poezi humoristike Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 12:49 pm

KUR ESHTE FTOHTE VEC TI ME NGROH,
NE VAPE VEC TI ME FRESKON,
KE LINDUR TI PER MUA,
PERVEC TEJE TJETER S'DUA!
S'E BESOJA ASNJEHERE SE DO DASHUROJA NJE KONDICIONER
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Poezi humoristike Empty
PostSubject: Re: Poezi humoristike   Poezi humoristike Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 12:49 pm

SYTE E SAJ SHKELQENIN NE ERRESIRE,
I KAPA GJOKSIN, AJO U TRONDIT,
I HAPA KEMBET, NDJEVA KENAQESI,
ISHTE HERA E PARE QE MILJA NJE LOPE.
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Poezi humoristike Empty
PostSubject: Re: Poezi humoristike   Poezi humoristike Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 12:49 pm

NDIQ SHIGJETAT -> --->
----> -----> -----> ---->
-----> ----> -----> ------->
------> ---------> -------->
-------> -------> -------->
------> ----------> --------->
--------->-------->------->
--------->-------->------>
(QENKE BUDALL TI MORE,
QE BEN CTE THEM UNE) Vjersha humoriktike
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Poezi humoristike Empty
PostSubject: Re: Poezi humoristike   Poezi humoristike Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 12:49 pm

Unë dhe ti nën hije të mollës
Kishim rënë në dashuri,
Me mallëngjim shikonim qiellin
Kur na ra një glasë përmbi
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Poezi humoristike Empty
PostSubject: Re: Poezi humoristike   Poezi humoristike Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 12:50 pm

Shkuam në arë me veturë
Dashuri s’ngopeshim dot,
Kur u humbëm në njëri tjetrin
Ëndrrën na e prishi një tërrnakop
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Poezi humoristike Empty
PostSubject: Re: Poezi humoristike   Poezi humoristike Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 12:50 pm

Thellë në sy ty të shikoja
Humba aty në brendi
Kur kujtoja se për mua lotoje
Pash se të kishte rënë qerpiku në sy
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Poezi humoristike Empty
PostSubject: Re: Poezi humoristike   Poezi humoristike Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 12:50 pm

Të mora për dore
Shkuam andej nga liqeni
Mu atëherë kur ty të puthja
Të gëlltiti peshkaqeni!
(po ku ka peshkaqen në liqe se?
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Poezi humoristike Empty
PostSubject: Re: Poezi humoristike   Poezi humoristike Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 12:50 pm

Kur vendosa të martohem
Babai më tha: Merre nusen për shtëpinë
Po e more asi të shehrit
Ke marrë nuse për qarshinë (rrugën)!
Or baba koha ka ndërruar
Çfarë më duhet nuse e shtëpisë,
M’lejo bab të marr një të bukur
Dhe po të jetë pasqyrë e qarshisë
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Poezi humoristike Empty
PostSubject: Re: Poezi humoristike   Poezi humoristike Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 12:51 pm

U martova por s’më rrihej në shtëpi
Dola n’kafiq të gjej një tjetër,
Asgjë grepi nuk më kapi
Ktheva prap tek dashuri e vjetër
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Poezi humoristike Empty
PostSubject: Re: Poezi humoristike   Poezi humoristike Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 12:51 pm

Pash në ëndërr sikur të puthja
Me shumë afsh dhe ledhatime,
Mbaroi ëndrra hapa sytë
Unë po puthja dorën time
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Poezi humoristike Empty
PostSubject: Re: Poezi humoristike   Poezi humoristike Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 12:51 pm

Rrokullisu pas pemes
gjej djalin e zemres
mos e gjej te bukur se te tradheton
gjeje sakat se te dashuron
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Poezi humoristike Empty
PostSubject: Re: Poezi humoristike   Poezi humoristike Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 12:51 pm

Nese sonte ndjehesh vetem
dhe ke frik te shohesh endrra...
shuaj driten
mbylle deren
se te hyjn mushkonjat brenda
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Poezi humoristike Empty
PostSubject: Re: Poezi humoristike   Poezi humoristike Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 12:51 pm

Kete nate kisha nevoje per ty...te kerkoja me padurim!
Doja te te ndjeja mbi trupin tim te brisht dhe te zhveshur....
Doja te ndjeja ngrohtesine tende,aromen tende.....
Po ku ishe fut me batanije dreqit??
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Poezi humoristike Empty
PostSubject: Re: Poezi humoristike   Poezi humoristike Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 12:52 pm

Naten me yje te prita un ty,
kanace te shtypura te mblidhnim te dy,
te prita, te prita sa doli hena
pastaj e kuptova qe s'te linte nena.
Pergjigje s'durova qe te kthesh,
ndaj nenen ku ta kesh
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Poezi humoristike Empty
PostSubject: Re: Poezi humoristike   Poezi humoristike Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 12:52 pm

Merre embelsisht ne duart e tua
dhe ferkoje . . .
me pas fute ne vrime
dhe nese nuk hyn
lepije pak me gjuhe . . . butesisht
Nuk e kuptoj,
akoma s'ke mesuar te qepesh?!
Meso!
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Poezi humoristike Empty
PostSubject: Re: Poezi humoristike   Poezi humoristike Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 12:52 pm

Nje lule me çeli ne zemer..
nje shprese u shtri mbi mua....
nje lule me perkedheli....
nje ze me tha:ej po te bi celulari
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Poezi humoristike Empty
PostSubject: Re: Poezi humoristike   Poezi humoristike Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 12:52 pm

Ishim ulur te dy ne ballkon
une po haja buke me gjalpe
ti e haje me gjize
aty verdalle kaloi nje mize
Une haja gjalpin, ti gjizen
ishim aq te dashuruar
sa kishim ngrene edhe mizen
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Poezi humoristike Empty
PostSubject: Re: Poezi humoristike   Poezi humoristike Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 12:52 pm

Jeta eshte teater...
njerezit spektatore,
mami babi regjizore,
ne te dy....rolin kryesor
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Poezi humoristike Empty
PostSubject: Re: Poezi humoristike   Poezi humoristike Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 12:53 pm

11 Vjecari Catist

"Chat-ist i vogël jam
operatorët frik s'i kam
10 marr ne mësime
babin peshkatar e kam
mami shet fruta perime.

Me shoket on- line
bëjm' gallat përdit
t'u u sha me fjalë
më keq se sa fëmitë.

Shoqet i kam t'mira:
ca jan' t'bukra kinge
e ca jan' shëmtira
disa shtirren t'zgjuta
dhe te fusin kunja
po un kam qen' portier
dhe nuk pys për bomba.

Rroft interneti
se na qiti m'drit
shëroi edhe gjyshin
që s'shifte ka syt.

Në shtëpine tonë
e kena bo me listë
n'orën 5 të mjesit
nizet kompjuteri shpisë.

I pari është babi
qe rri lexo lajme
po jan me figura
e me teta te zhveshme
se i pash i ditë
ke vrima e derws
dhe ai po thoshte:
"Ene këto rruspie
te lejn pa menje !"

Pastaj futet gjyshi
qe kliko ke bursa
se lek ka investu
do me i shtu me tepwr
se Sudja i pat mor ne brekt!!!
Gjyshin e kam trim
futet dhe n chat
me emrin "i bukri"
i hodhi ne tok grat.

Pastaj gjyshja vje,
futet ne dhom
i rras gjyshit shpulla
se ngeli në chat
me robt tu u zon
e na flliqi fare
ktë' mhallen ton.

Ka ora 7 mami vje me vrap
kliko te horoskopi
me pa a o' me fat
pastaj shko ke ca
faqe kot m koti
me lule e lajna,
ku shesin rroba t'vdekmish,
bizhuteri gabi
dhe receta supash
me lwkure arabi.

Masanej m'syn gjyshja,
po mu nuk me lejn,
m bojn gati shpejt
e me nisin n'shkoll.
Gjyshja shko ke lojnat,
kazinot, bixhozi
se luhen pa pare
dhe fito dollar.
U bo nja 2 vjet
qe lu pa pushu
po gjo i mu*
ajo s'ka fitu
se i bojn me hile
- me thot ajo mu.

Deri n'orn 1
n'rrojn venet me gjyshin
karrigen ngroft e majn
deri sa vje klyshi,
- kshu m'qujn ato mu.

Për 5 minuta drek haj un'
i laj durt shpejt
me uj, pa sapun
shkoj dhe puth gjyshin
dhe i them t'u ju lut
venin te ma lshoj
se kam rradhn un'.
Ai m shikon dhe thot me prti:
"H mor kopil a u ktheve ti?
'ne kaq shpejt sot
apo i le or't e funit
pr me ardh n shpi?!?"
Jo mr - i them una
- kisha 6 or
dhe mezi kam ardh
se po bie ne bor !!!
Hmm ,- thot gjyshi
dhe shkon n dritare,
kur born shikon
ai habitet fare.
Bre, bre- thot' edhe kokën tund
- dikur binte me flok
tani e hedhin kshtu me 1 cop,
po si nuk e pash fare,
po kur ra ne tok ?!?
Po kshtu është kur rri aty
ulur mbi ekran e merresh me lop !!!
- ja pret gjyshja teksa gjelln bn.

Me vrap ne karrige
shkoj e ulem un'
me miun e vogël
klikoj tek chat-i, ose atia,
si i thot' për shkurt ajo teze Xhevrija.
Dhe futem ke Dhoma Shqipria
pickoj nja 2 goca
e shkruj zhgarravina,
ngacmoj Lozonjaren se ajo lu me mu
e shtyj katunaren se ajo do pak dru
i boj filma Lolitas
se ajo m'do shum' mu
kujto se jam i mir,
20 vjeç djal' me pasuni e vetur
ne kup për tu pir.

Ene kshu me rrena
kam zon 2 dashnore:
njëra quhet Djella tjetra Salvatore.
E para është stiliste, e dyta piktore,
thon jan' simpatike
po m'duken konviktore,
m'thon se jan puntore,
sidomos me goj, qndisje e pun' dorë.
Po gjyshi m'ka thon:
femnave naze mos u boj
se t'gjitha jon t'veanta
asnji nuk o isoj !

Dhe ort kalojn'
prindrit ne shpi vijn',
mami thesin e lakrave ke dera e hedh
shtrihet ne divan
se o bo telef.
Babi vje m von
sjell 5 a 6 peshq
duket shumë i lodhur
me flokt si dreq.
E plas muhabeti, lesh politike
Fillojn' t'shamet keq
fluturojn' jastikt,
po un rri ke dhoma e myllem me cels
Kompjuterin s'e lëshoj deri nesër n'mjes
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Poezi humoristike Empty
PostSubject: Re: Poezi humoristike   Poezi humoristike Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 12:53 pm

Ty po të drejtohem,vajzë moj syzeze
me do a sme do,kjo është hipotezeÂ

Pamja jote e ëmbël,posi teoreme
kur te shoh përpara,sikur zgjidh problemeÂ

Ti je elegante si ekuacion
mesi yt i holle posi ypsilonÂ

Supet delikate,pika infenksioni
qafa si cilinder,koka si trung koniÂ


hunda si segment,posi reze drite
veshet simetrike balli si orbiteÂ

Buzet si elips,mjekra si kupole
sytë si dy vatra,vetull paraboleÂ

Cmi ke ndare aq bukur floket si spirale
oj tu thafte dora si me simetraleÂ

reze rezatojne syt e tu te qeta
njeri reze alfa,tjetri reze betaÂ

për ty psheretimat qe dalin rethore
hapen vale-vale si rathe bashkqendroreÂ

unë e ti një thyese lidhur ne një bosht
ti numerusi sipër,unë emerusi poshteÂ

po s'të bëra jetën diell si pranvera
cvite me janë taksur mi shumezofte zeruaÂ

dashurisë për ty mos ti shuhet vapa
çdo fjale qe të thuash do ta fus ne kllapaÂ

dhe oh si do ritet me hapa ritmike
sot fuqi katrore mot fuqi kubikeÂ

bukuria jote bukuri limit
mi perndau mende gjer ne infinit.Â

me tretë formule,me shkrive te gjallë
si një copez akull ne plus njeqind shkalleÂ

folme shpirti im,shpirt ne maximum'
se pa ty skam gjume as ne minimum
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Poezi humoristike Empty
PostSubject: Re: Poezi humoristike   Poezi humoristike Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 12:53 pm

Vlora
"Kemi brigjet plot me skafe
turist' plot nga gjithë bota
det si yni s'ka Evropa
lum si ne qe na ka Vlora

Mirdite
Kena pula qe hane gur
kena shkrepa me ba mur
kena pisha me ba drite
lum për na qe rrim' n'Mirdite >

Sarande
Kemi Jonin për tu lare
pranë Greqise për pazar
shtepi bosh e me verande
lum si ne për k'te Sarande

Shkodra
Kena Bunen e Liqenin
kem' Rozafen dhe humorin
kem' gjakmarrjet e shoqnine
s'ka si Shkodra për Shqipnine Cool Cool

Korça
Kemi fjalët, pastërtinë
nikoqire e besimtare
arsimdashes e shtegtare
Korça jonë nuk ke te share

Tirana
Kemi Dajtin edhe Lanen
Parlamentin,aeroportin
njerëz plot,pluhur e zhurme
o Tiron te duam shumë.

Durresi
Kemi portin me të madh
kemi plazhe te pamate
korridorin tetë, si dhe autostrade
Durrsi i refugjatve e Teutes me varke

Gjirokastra
Kemi keshtjellen, shtepite muze
ish- udheheqsin, te madhin Kadare
konsullaten, tregtare me shumicë
Gjirokaster guri, kursen pa teprice ??

Fieri
Kemi fushat myzeqare
kemi Benz-a kemi pare
bejm' kanabis e duhan
Fieri ynë qe je me nam :'(

"Hajdutet e Llaçit"
Ne mëngjes Dielli po shkelqente si saç
çunat e lagjes po vidhnin llaç
Ore ore lulebore
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Poezi humoristike Empty
PostSubject: Re: Poezi humoristike   Poezi humoristike Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 12:54 pm

MEMEBALTA quhet toka
ku te iken befas koka
ku kam dashur meme e atë
ku na grine fajdet parate
ku ne kemi fis e fare
ku ka drite me pishtare,
ku ka diamant e ar,
po s'gjen ujë për tu lare.
MEMEDHE-kjo cope toke
qe te bën me dhimbje kokë
ku u shemben kombinate
dhe hajdutet ngrënë pallate

ku bën ligjin kontrabanda
me mafioze nëpër banda
ku disa shesin dhe dhembet
qe te ikin nga sytë kembet.
MEMELLUCE-quhet ky vend
ku ka deputete me mend
qe perleshen e bertasin
qe nuk dinë se c'fare flasin
ku ka ligje dhe rend
(për shaka, jo me gjithë mend)
ku te grijne si sallate
jo me larg se ne gjykate
ku për turp tjetri te zhvesh
e polici rri e qesh
(dhe këtë t'ua dish për nder
se ka dhe tritol nën dere...)
Këtu rroj me mall dhe shprese
te jem gjallë gjer ne mëngjes.
MEMEDHEU-është milioni
vila, benz-i, telefoni.
Është vend ku c'do gomar
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
Malzz

Malzz

Male Number of posts : 481
Age : 22
Registration date : 2008-11-29

Poezi humoristike Empty
PostSubject: Re: Poezi humoristike   Poezi humoristike Icon_minitimeThu Dec 04, 2008 12:54 pm

MEMEDHEU.

MEMEDHE, QUHET TOKA.
KU ME IKEN PER LESH KOKA.

KU KAM DASHUR MEM E AT.
KU TE GRIJNE FAJDET, PARATE.

KU KAM FIS E KU KAM FARE.
KU S'KA DRITA POR PISHTARE.

KU TE MBYT PLUHURI TALLASHI.
KU KERCET E PRET KALLASHI.

KU KA DIAMANT E AR.
KU S'GJEN UJE PER TU LARE.

KU KA PLEHRA TOGJE -TOGJE.
DHE QINDRA PARTI PER L****.

MEMEDHE, ESHTE NJE COPE TOKE.
QE TE BEN ME DHIMBJE KOKE.

KU PO SHEMBEN KOMBINATE.
DHE HAJDUTET NGRENE PALLATE.

KU BEN LIGJIN KONTRABANDA.
DHE NJE POLITIKAN KA 10 BODYGUARDA.

KU PO SHITEN ME DOLLARE.
VARRET E GJYSHERVE TE PARE.

KU KA RRUGE E TROTUARE.
JO PER NJEREZ PO PER GOMARE.

KU PIPINE E BEN NE BREKE.
SE ME SHUMICE GABI I SHETE.

MEMEDHE, QUHET TOKA.
KU ASNJERI, SHQIP S'KUPTOKA.

KU BEJNE C'MOS SHESIN DHE DHEMBET.
VEC TU IKIN NGA SYTE KEMBET.

KU BEJNE PARADA BUKURIE.
VAJZA TE C'DO KATEGORIE.

KU DHE DJEMTE KONKUROJNE.
''MISS ALBANIAN'' TE FITOJNE.

KU NJE MISS, PRISH VIRGJERINE.
VEC TE BDERROJE NENSHTETESINE.

MEMEDHE, QUHET KY VEND.
QE KA DEPUTETE ME MEND.

QE PERLESHEN E BERTASIN.
DHE SE DINE AS VETE SE C'FLASIN.

KU KA LIGJE EDHE REND.
VEC PER FORME JO ME GJITHEMEND.

KU POLICET JANE TRUTHARE.
DHE S'KANE PATENTE AS PER GOMARE.

KU MBI PRONEN QE ME LA IM AT.
PA LEJE ESHTE NGRITUR NJE PALLAT.

E TANI PUNOJ SI SHKERDHAT.
NE PRONAT E NJE GREKU PLAK.

KU PER KUNJ TJETRI TE ZHVESH.
DHE POLICI RRI E QESH.

KU TE TREDHIN DUKE QARE.
SIC TREDHIN GOMERIN ME DARE.

DHE KU TUA DISH PER NDER.
QE TE VENE TRITOL NE DER.

KU RROJ ME GAZ E ME SHPRESE.
QE TE GDHIHEM GJALLE NE MENGJESE.

KU BLIHET BUKA VERESI.
DHE MIJERA FAMILJE PE SHTEPI.

KU NJE VRASES A GOMAR.
KA ME VLERE, SE NJE PUSHTETAR.

KU NGROH VEZE REVOLUCIONI.
ME DIPLLOME PROSTITUCIONI.

KU NE MUAJ MERR 100-MIJE LEKE.
DHE S'BLEN DOT AS NJE PALE BREKE.

MEMEDHE, ESHTE SHQIPERIA.
KU SE PYT NENEN E BIJA.

KU SHUME PREMTIME BEN PARTIA.
DHE VEC SHTOHET VARFERIA.

KU GJITHCKA LIND NGA ASGJEJA.
KU TE MERR SHPIRTIN TVSH-ja.

KU S'TA MBAN TE SHKOSH NE GJYKATE.
SE TE GRIJNE TE BEJNE SALLATE.

KU KRIMINELI QE S'ARRESTOHET.
ME BURG TE PERJETSHEM DENOHET.

DHE AI QE ESHTE NE QELI.
NGA SJELLJA E MIRE, FITON LIRI.

KU TE RJEPIN SI GJEL DETI.
MIRE HAJDUTET, PO DHE SHTETI.

KU DOKTORET JANE KASAPE.
PO S'PATE LEKE TE THERIN PRAPE.

KU NE SPITAL, S'KA NARKOZE.
DHE KUR PJERDHIN, NXJERRIN BLOZE.

KU KANDIDOJNE EDHE GRATE.
PER NJE POST NE ADMINISRATE.

MILITANT, ISH SEKRETAR.
PER KOLLTUK NE VIJE TE PARE.

KU PER DJATHE, E HAN SAPUNIN.
DHE TE PAFAJSHMIT, I RRASIN HUNIN.

KU JANE RRUGET GROPA-GROPA.
DHE TA LENE MAKINEN PA RROTA.

MEMEDHE, ESHTE DHE MILIONI.
BENCI, VILA E TELEFONI.

FEMRAT, WISKY, REHATIA.
VEC PER ATO QE I KA XHAN PARTIA.

KU KE FRIKE TE ECESH NATEN.
SE PADASHJE, ZEN PUSETEN.

KU KENGETARI VJEDH MUZIKA.
DHE DHJETET POLICI NGA FRIKA.

KU REGJISORI NXJERR NE SKENA.
VAKJZA, NE MBATHJE E SUTJENA.

KU NE MBREMJE THONE MIREMENGJESE.
KU VENDI ESHTE MBUSHUR ME KINEZE.

MEMEDHE, ESHTE DHE VATANI.
KU KULLOT BAGETINE COBANI.

KU NUK MUNGOJNE QEVERITE.
QE NDERROHEN PER C'DO VIT.

KU C'DO SEANCE NE PARLAMENT.
LEHIN DEPUTETET SI QENTE.

KU NJEREZIT, TERHEQIN KARROCA.
KU KA FRIKE TE DALE JASHTE GOCA.

KU POLICI S'KA PISTOLETE.
DHE HAJDURI HEDH SHURREN PERPJETE.

KU NGROHET MILETI NEN DIELL.
SE S'KA ENERGJI PER KALORIFERE.

KU PER TE HYRE NE UNIVERSITET.
S'TE DUHET TRURI, PO PATE LEKE.

KU NE DISKO, PUB E BARE.
NUK SHEH FEMER PA CIGARE.

KU KA BINGO E LOJRA FATI.
INTERNET E DHOME CHATI.

KU USHTRIA NUK TE MBRON.
POR PO QE FEMER, TE PERDHUNON.

KU NE GAZETA, ZOTERON POLITIKA.
DHE USHTRIA LUFTON ME THIKA.

KU NISEN NJEREZIT PER JASHTE SHTETIT.
DHE PERFUNDOJNE NE FUND TE DETIT.

KU NE MATERNITET, LINDIN FEMINE.
DHE NENAT MARRIN ARRATINE.

MEMEDHE PRA, ESHTE GJITHCKAJA.
KUR NUK TE MUNGON PARAJA.

KKA XHAMIJA EDHE EDHE KISHA.
KU NDESHET NANO DHE BERISHA.

KU NE KISHE PREDIKON HOXHA.
DHE TJETRI PO MBYTET NGA BORXHA.

KU IKIN NE SHTEPI PUBLIKE.
DHE PERSONAT NE KARRIKE.

KU S'DEL DOT NE PAZAR.
SE TE SHESIN PER GOMAR.

KU S'TA HEQ KUSH LITARIN PREJ FYTIT.
KU SE MERR VESH I PARI TE DYTIN.

MEMEDHE, ESHTE KY DHE.
KU FEMIJET PA SHKOLLE I LE.

KU MESUESI SHKUMES S'KA.
DHE NXENESIT QESHIN HAHAHA.

KU NE SHKOLLE PERDORET DROGA.
DHE DREJTORIT I NGRIHET RROGA.

KU PER PLEQTE, QE KANE TENSIONIN.
SHTETI IU NDERPRET PENSIONIN.

KU ATIJ QE ESHTE FUKARA.
SHTETI I THOTE: TI RRI MOS HA.

KU VJEDHEN E SHITEN ME LEKE NDIHMAT.
QE KANE ARDHUR PER JETIMAT.

KU TE ZHVESHIN NE MES TE QYTETIT.
PERPARA ZYRES SE DEPUTETIT.

KU NE SHKALLET E PALLATIT TE KULTURES.
TJETRI HEQ BREKET, E IA KEPUT SHURRES.

KU PRESIN BURRAT TEK USHTARI.
QE TE VIJE TI MARRE PRONARI.

KU NENA, PER TE RRITUR FEMINE.
E SHET NDERIN PER 20-MIJE.

KU NUK KA NGA T'IA MBAJE MILETI.
I BIEN KOKES PREJ SIKLETI.

KU KERKON, E S'TE JAPIN PUNE.
PO TE TRAJTOJNE ME DHUNE.

KU POLITIKANET VETEM LLAPIN.
DHE PREMTIME TE KOTA JAPIN.

MEMEDHE, ESHTE FORMULA E PUNES.
KU GJITHKUJT I KA ARDHUR NE MAJE TE HUNES.

MEMEDHE, ESHTE FUKARALLIKU.
QE TE C'DO GJE E BEN HORRLLIKU
Back to top Go down
View user profile http://mesohu.forumotion.com
Sponsored content
Poezi humoristike Empty
PostSubject: Re: Poezi humoristike   Poezi humoristike Icon_minitime

Back to top Go down
 
Poezi humoristike
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Www.mesohu.net :: Tema Te Ndryshme :: Poezi-
Jump to: