Www.mesohu.net


 
BallinaHomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu)

Go down 
AuthorMessage
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Empty
PostSubject: Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu)   Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Icon_minitimeTue Dec 02, 2008 2:21 pm

Udhtar, dy njerz te gjall,
Bejne dashuri çka është kjo tragjedi apo
komedi?
Çka është kjo dashuri apo shprehi?
Si ndodhi këtë ti mir e di!

Babi te lutem ndihmom,
Të gjitha brengat nga zemra mi
mer,
Nga dashurija shpetom!
Çka është kjo dashuri apo shprehi?
Si ndodhi këtë ti mir e di!

REF:
Janar,Shkurt,Mars-ska te kapur
Prill,Maj,Qeshor-mjaft te matur,
Korrik,Gusht, Shtator-një fjal veç një
Tetor, Nentor, Dhjetor- e asgjë!
(ref.2x)

Mami te lutem ndihmom,
te githa brengat nga zemra mi mer
Nga dashurija shpetom!
Çka është kjo dashuri apo shprehi?
Si ndodhi këtë ti mir e di!

REF:
Janar,Shkurt,Mars-ska te kapur
Prill,Maj,Qeshor-mjaft te matur,
Korrik,Gusht, Shtator-një fjal veç një
Tetor, Nentor, Dhjetor- e asgjë!
(ref.4x)

Mos me mundo,
Un kam me ke t'luaj rolin,
Bye-bye dhe shko,
Shpreso se dot vij një dit
Mos me harro
Veç un te durova një vit,
Nëse gjen me mir
Paraqitmu dhe me thirr!

REF:
Janar,Shkurt,Mars-ska te kapur
Prill,Maj,Qeshor-mjaft te matur,
Korrik,Gusht, Shtator-një fjal veç një
Tetor, Nentor, Dhjetor- e asgjë!
(ref.4x)
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu)   Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Icon_minitimeTue Dec 02, 2008 2:22 pm

Sonte nga banesa jote shkoj
Zbathur jam qe fqinjet mos ti zgjoj
Dhe ne ulesen para nje taksise
Me shpetoj nje fjale, fjale e piste

Dashuria ka ca muaj ngece
Taximetri sonte le te ece
s'eshte hera e fundit e as e pare
Qe neperkembem sikur lecke

Ti je vrases e une nje e cale
Vetem Zotin e pata deshmitare

Rezervo, rezervo ne harrese nje dhome
Rezervo nese do, se kjo dashuria jone
Per dite te lumtura, vulen e zeze e ka
Rezervo tek hakmarrja dhome,
Rezervo nese do, neper te kuqen ti kalo
Per dite te lumtura, dije me bileta ska.....

Eshte i hapur ndonje stacion, qe punon 24 ore
Sporteli i fatit, ju lutem ndjese
Me jepni pak, pakez shprese

Ka bileta per mekatare,
Ka bileta edhe per tradhetare
Bileta te fatit, s`ka vec per ata
Qe dashuruan si te marre

Kur te arka e jetes, parkon
Cast i lumtur, ti pyet sa kushton..

Rezervo, rezervo ne harrese nje dhome
Rezervo nese do, se kjo dashuria jone
Per dite te lumtura, vulen e zeze e ka
Rezervo tek hakmarrja dhome,
Rezervo nese do, neper te kuqe ti kalo
Per dite te lumtura, dije me bileta s'ka....
me bileta s'ka,me bileta s'ka,
Nananaa nananaa nanana
oohoho nanana nananaa

Me bileta s'ka, me bileta s'ka
Rezervo, rezervo ne harrese nje dhome
Rezervo, rezervo ne harrese nje dhome
Rezervo, rezervo....
Per dite te lumtura,vulen e zeze e ka
...tek hakmarrja dhome,rezervo nese do
neper te kuqe ti kalo...
Per dite te lumtura, dije me bileta ska
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu)   Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Icon_minitimeTue Dec 02, 2008 2:22 pm

JONIDA
Fajtore e pa faj
e dobet edhe qaj
jam femer ndjej, por sjam e dobet
mos me qello me fjale,
fjalë me fal ska, ska me kthim tek un jo jo

TUNA
Mekat nuk kam dhe mbaj
hap syte dhe meso ti
une kurre nuk mund te jem me poshte
kam forcen brenda meje
megjithese se sheh se qaj
e brishte, e forte pa faj jam une

TUNA&JONIDA
Ti, lendon pa zemer
ti, s'shikon nje femer
mos guxo
ti do, po sdi te duash
sdegjon, por do te vuash
une sjam pa shpirt
por shpirtin s'shuaj per asnje

REF.
Ndjenjat rrjedhin si nje lume
skemi faj ne se ndjejme shume
por mos guxo, mos me ndalo
nuk ka me kthim sa do me do ti
jam e forte kur nuk me sheh
une largohem dhe kur ndjej
prandaj degjo, mos me largo
se brenda femres force jeton

Kemi ndjenjat si nje lume
skemi faj ne se ndjejme shume

Tani ska kuptim
jam per ty shume larg
u nisa bashke me fjalet e tua
se per mua tjeter jete nuk ka sa pak
flet ti kur bota vend shume ka

Ti, lendon pa zemer
ti, s'shikon nje femer
mos guxo
ti do, po sdi te duash
sdegjon, por do te vuash
une sjam pa shpirt
por shpirtin s'shuaj per asnje

(refreni)
Ndjenjat rrjedhin si nje lume
skemi faj ne se ndjejme shume
por mos guxo, mos me ndalo
nuk ka me kthim sa do me do ti
jam e forte kur nuk me sheh
une largohem dhe kur ndjej
prandaj degjo, mos me largo
se brenda femres force jeton

(2x)
Kemi ndjenjat si nje lume
skemi faj ne se ndjejme shume
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu)   Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Icon_minitimeTue Dec 02, 2008 2:23 pm

Te ikim larg prej ktu
fshehtas pa lene gjurme
me jete udhtojme pafund
t'mos mujn t'na gjejne askund
larg ne ndonje hapsire
ne dimesion te ri
t'vetmuar me dashuri
vetem une dhe ti

Sonte mua eja me merr
larg te gjithve t'ikim per cdoher
s'e kam dert nese dikush na ndjek
ikim rrugve ku askush nuk na gjen

Te ikim larg prej ktu
fshehtas pa lene gjurme
me jete udhtojme pafund
t'mos mujn t'na gjejne askund
larg ne ndonje hapsire
ne dimesion te ri
t'vetmuar me dashuri
vetem une dhe ti

Sonte mua eja me merr
larg te gjithve t'ikim per cdoher
s'e kam dert nese dikush na ndjek
ikim rrugve ku askush nuk na gjen
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu)   Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Icon_minitimeTue Dec 02, 2008 2:23 pm

Nese mendon te shkosh, ne lajme do degjosh
Tentimin tim per vetevrasje.

Pas mu do te vraposh, gjithkund do te me kerkosh, e une askund nuk do te kem qasje

REF.
Psikologet bejne eksperiment, dhe vleresojn..
Kjo kliente per ty desh u cmend, gabojn..
Ku i ke shoket qe te flisnin keq? U zhduken..
Psikologet presin shum te tille tu tregojn rrugen..
hoo eeeee oooo oeee ooo eoeee eooooooo eeee

Nese ne nje gazet,
lexon per nje sekret
Dhe ne ballim te saj
portreti im.

A mundesh te jetosh,
karrier te krijosh
Pasi me mua
ti bere krim?

REF.
Psikologet bejne eksperiment, dhe vleresojn..
Kjo kliente per ty desh u cmend, gabojn..
Ku i ke shoket qe te flisnin keq? U zhduken..
Psikologet presin shum te tille tu tregojn rrugen...
ooooooo eeeeeeee ooooo eeeee oooo ueee ooooo ueiiee
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu)   Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Icon_minitimeTue Dec 02, 2008 2:23 pm

Tuna me mikrofon perseri
me disa leksione per djemt e ri
haha diqka juve tju tregoj
se e keni tepru
e nuk mund te duroj
nje send qe mua shum me mundon
eshte sjellja e djemve
si sju nervozon
hej vetem kur ke nevoj
ti me thuaj tdua
i ndrron femrat si qorapat
e kerkon ndikime
por sdua
u lodha nga rrenat e tua
kalon nje nat me mu
e diten tjeter nuk don me mu afru
jo jo si munde keshtu
femren duhet me sende te mira
me impresionu
ty jam tut kallxu

ndaluni pak mendoni
se pa neve
jeten mir nuk mund tkaloni
heren tjeter para se tveproni
logjikoni
se ne jemi ktu per juu.

A mendoni se ne femrat
jemi kaq naive
a ju dukemi vetem si fabrike
per prodhimin e femijve
Mua mfol si njeri e me thuaj
TE DUA ZEMER TE DUA PERGJITHMON
E ASKEND NUKE LEJOJ TA NDERPRES DASHURIN TON
jo kurr mos dysho
per dashurin ton qielli
a mund te jet kufi
pergjithmon bashk
vetem un dhe ti.

Ndaluni pak mendoni
se pa neve
jeten mir nuk mund t kaloni
heren tjeter para se t veproni
logjikoni
se ne jemi ktu per ju.

....

ndaluni pak mendoni
se pa neve
jeten mir nuk mund tkaloni
heren tjeter para se tveproni
logjikoni
se ne jemi ktu per juu.
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu)   Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Icon_minitimeTue Dec 02, 2008 2:24 pm

Qeshen fytyrat nga ballinat,
Kalimtaret bukur veshë,
Dhe neoni nga vitrinat qesh, ouoëë,
Mirëmbrëma bar i natës, paradë e çifteve,
Vetëm unë buzët ua dhashë mallkimeve!

Ref:
A nuk të vjen inat që secili na e pat zili,
O dashuri librin të puthjeve qytetit,
Ne ja shkruam poezinë dhe historinë,
A nuk të vjen inat të quhemi disfatë,
A nuk të vjen inat a nuk të vjen inat.

Zhurmon një kanaqe e ndrydhur,
shishja e alkoolit n'dur
E dehur jam por nuk e gjuajta unë,
Mirëmbrëma bar i natës rrofsh o pa gjumësi,
S'ka pastrues rruge që fshin këtë xhelozi.

Ref:
A nuk të vjen inat që secili na e pat zili.
O dashuri librin të puthjeve qytetit,
Ne ja shkruam poezinë dhe historinë,
A nuk të vjen inat të quhemi disfatë,
A nuk të vjen inat a nuk të vjen inat.

Zbriti ashensori s'ka më asnjë kat,
Ky pallat i jonë i dashurisë pa fat,
S'do qaj, s'do qaj, s'do qaj, por vjen inat.

Ref:
A nuk të vjen inat që secili na e pat zili.
O dashuri librin të puthjeve qytetit,
Ne ja shkruam poezinë dhe historinë,
A nuk të vjen inat të quhemi disfatë,
A nuk të vjen inat a nuk të vjen inat.
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu)   Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Icon_minitimeTue Dec 02, 2008 2:24 pm

Kush te tha, kush te tha?
Se me paskan pare me tjeter..
Kush ty te tha, kush ty te tha?
Se jetoj me enderr te vjeter
Kush te genjen,kush te genjen
Dhe te rrefen per mua?
Qe te dua qe te dua shum.

REF.
Vetem kiss mos u shqeteso,
jam ajo qe ty te do.
Pa pardon pa kompromis,
kiss vetem, vetem kiss...
(ref.2x)

Kush te tha, kush te tha?
Se me ty jam e maskuar.
Te genjen, te genjen
Pasha Zotin skam gabuar
Kush te genjen, kush te genjen
Dhe te rrefen per mua
Qe te dua qe te dua shum

REF.
Vetem kiss mos u shqeteso,
jam ajo qe ty te do.
Pa pardon pa kompromis,
kiss vetem, vetem kiss...
(ref.2x)

....

REF.
Vetem kiss mos u shqeteso,
jam ajo qe ty te do.
Pa pardon pa kompromis,
kiss vetem, vetem kiss..
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu)   Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Icon_minitimeTue Dec 02, 2008 2:24 pm

At nat qielli ishte i ftohet dhe i erret si syt e tu miku im i rrall plot gezim e drit jeten ta moren ty.Hidhur jam duke qar te gjith leht e kan eja t'qeshim si dikur s'mesohem dot pa t'par zgjatma doren merem edhe mua.
Vdekja na ndau miku im na beri plaget si ye t'heshtur si varret t'huaj si guret shum mizerisht te vran shok si ti rall ke mund te dua zgjatma doren merme dhe mua.

Hidhur jam te gjith leht e kan eja t'qeshim si dikur s'mesohem dot pa t'par zgjatma doren merem dhe mua.
Vdekja na ndau miku im na beri plaget si ye t'heshtur si varret t'huaj si guret shum mizerisht te vran shok si ti rall ke mund te dua zgjatma doren merme dhe mua.
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu)   Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Icon_minitimeTue Dec 02, 2008 2:24 pm

Ti me she si nje trup
e nga un kerkon cdo gje
ty as ethet nuk ti jap
me sme ke ne duar
nese kam punen ngusht
ti je burr me nje gisht ftyr
me rrug te humbur
para syve.

Vetem bardh e zi
cdo gje ne menyren qe do ti
i uritur gjithmon nplan te par
nga semundja e egoizmit
per asgje ose krejt
si thua ti seshte vetem nje jet
i uritur gjithmon nplan te par
nga semundja e egoizmit.

Vetem po ose jo
vetem bardh apo zi
radikal ne cdo gje
por seshte e shkruar
te duroj me.

Vetem bardh e zi
cdo gje ne menyren qe do ti
i uritur gjithmon nplan te par
nga semundja e egoizmit
per asgje ose krejt
si thua ti seshte vetem nje jet
i uritur gjithmon nplan te par
nga semundja e egoizmit.

howww ououuu oww ow ouu wow
heee eee
now woouu woo wo....

Vetem bardh e zii
huuuu uuuu huuu uu

Vetem bardh e zi
cdo gje ne menyren qe do ti
i uritur gjithmon nplan te par
nga semundja e egoizmit
per asgje ose krejt
si thua ti seshte vetem nje jet
i uritur gjithmon nplan te par
nga semundja e egoizmit
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu)   Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Icon_minitimeTue Dec 02, 2008 2:25 pm

ouuuoouuououuuuu uuuu ouuu ouu uouuouoououo
Un nuk dehem por un zgjohem
Dehur ne ket room with a view
Nuk ka ngohje por un zgjohem
Ndezur nga nje piroman like you!
o si parfumi i ri i bossit
Mir te rri e te paska hije,
Por je mesuar ti te shkretosh
Sa her ne sy qe te me shikosh!

REF:
Ndize piroman
Ndezi pyjet e pashkeluar,
ndize, ndize piroman
S' do te mbetem e perhitura

Un nuk blej me karamela
Une blej me keng ohh sa funny
Per nje piroman si ti qe
Ndezi zemrat vec me nje honey!
si parfumi i ri i bossit
Mir te rri e te paska hije,
Por je mesuar ti te shkretosh
Sa her ne sy qe te me shikosh!

REF:
Ndize piroman
Ndezi pyjet e pashkeluar,
ndize, ndize piroman
S' do te mbetem e perhitura
(ref.2x)

ndize piroman
ndezi pyjet e pashkelura
ouuu ouuo uuo uu
ndize piroman
ndezi pyjet e pashkelura
ouuuo uo u ou

REF:
Ndize piroman
Ndezi pyjet e pashkeluar,
ndize, ndize piroman
S' do te mbetem e perhitura
(ref.2x)
ndize piroman
ndezi pyjet pashkelura
ouuuu ouuu ouuu
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu)   Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Icon_minitimeTue Dec 02, 2008 2:25 pm

Hej cucat tona mendjemash
Minimumin që mbulojnë
Ty të eksitojnë

Hej kompetent për kompliment
Si ushuzë në jat-set
Vardisesh n’jetë

Merr thu pa dramatizime
Merr therr e jetës sime
Merr thu freno

Merr thu zbathe si këpucën
Merr,shkele si hardhucen
Quhet egooo.

Ref:

Hej xhuxh fluturove hej xhuxh
Si frajer xhuxh
S’është ky hendikep fizik o djal
Hej xhuxh aterove hej xhuxh
Si looser xhuxh
Ky është vetëm hendikep moral.


He hej ti nga jasht je Dior
E nga brenda je folklore
O miniature
Hej primitive kjo gazetë
E pasive është kjo jetë
Vetëm me 5 gram tru.
Merr thur pa dramatizime
Merr therr e jetës sime
Merr thu freno.

Merr thu zbathe si kepucen
Merr,shkele si hardhucen
Quhet egooo .
ref:hej xhuxh........
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu)   Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Icon_minitimeTue Dec 02, 2008 2:25 pm

Tash më s'jam si më parë,
syt s'më nxjerrin më zjarr
shum mir tham që kur të thash ciao,
Vetëm kënga m'shoqron,
fjaltë e saj më forcojn,
sikur m'thonë: Ti nuk je ai për bravo

REF:
Machomanet janë demodizuar,
sharmi i tyre ka devalvu
Ciao pra të them,
vetëm do të jem
Sa t'kem fuqi do t'luftoj,
të t'kthehem asnjëher s'mendoj
Ciao, machoman,
Ciao - s'ka problem

Bukuria s'ka më peshë,
njeri rend ësht të jesh
e kuptova që kur të thash ciao
Vetëm kënga m'shoqron,
fjaltë e saj më forcojn,
sikur m'thonë: Ti nuk je ai për bravo

REF:
Machomanat janë demodizuar,
sharmi i tyre ka devalvu
Ciao pra të them,
vetëm do të jem
Sa t'kem fuqi do t'luftoj,
të t'kthehem asnjëher s'mendoj
Ciao, machoman,
Ciao - s'ka problem

Bukuria s'ka më peshë,
njeri rend ësht të jesh
e kuptova që kur të thash ciao
Vetëm kënga m'shoqron,
fjaltë e saj më forcojn,
sikur m'thonë ouuuu...
Ti nuk je ai për bravo

REF.
Machomanat janë demodizuar,
sharmi i tyre ka devalvu
Ciao pra të them,
vetëm do të jem
Sa t'kem fuqi do t'luftoj,
të t'kthehem asnjëher s'mendoj
Ciao, machoman,
Ciao - s'ka problem
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
WebMaster

WebMaster

Male Number of posts : 162
Age : 22
Registration date : 2008-11-30

Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu)   Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Icon_minitimeTue Dec 02, 2008 2:26 pm

Her me mbysin,her me ngjallin
her me shuajn e her me kallin
her me shtangin her me dridhin
her me qmendin e her me lidhin

Her sa embel me qetsojn
her sa ashper me terbojn
her sa bukur din te flasin
her sa tmerrshem din te vrasin.
(ref.2x)

Edhe t'bukur edhe t'rezikshem
edhe t'kendshem edhe t'frikshem
edhe lule edhe ferr
edhe drit edhe terr
Back to top Go down
View user profile https://mesohu.forumotion.com
Sponsored content
Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Empty
PostSubject: Re: Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu)   Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu) Icon_minitime

Back to top Go down
 
Tekste Kengesh Nga Tuna (Altuna Sejdiu)
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Www.mesohu.net :: Muzika :: Tekste Kengesh-
Jump to: